commelina logo footer

Usługi

CNC

Jeszcze kilka lat temu centrum obróbcze w małej firmie było tylko marzeniem. Jednak teraz w ofercie producentów maszyn do obróbki drewna coraz częściej pojawiają się mniejsze obrabiarki CNC sprofilowane pod dany typ produkcji. Rynek meblarski zmusza nas do produkcji jak najszerszego asortymentu. Głównie są to meble projektowane na zamówienie, rzeczy nietypowe, kuchnie, gruntowne wyposażenia wnętrz. Bardzo modne są ostatnio całe ściany lakierowane lub fornirowane – mówi Jarosław Konkol, właściciel firmy Commelina z Pruszcza Gdańskiego. – Dzięki zainwestowaniu w centrum obróbcze marki FORMAT-4 firmy Felder większość, nawet najbardziej wymyślnych zleceń mogę zrealizować bez trudu.
W firmie Commelina centrum frezarsko-wiertarskie CNC profit 2s pracuje od 2,5 roku praktycznie bezawaryjnie.
Wycinamy na nim elementy krzywoliniowe, struktury 3D, wykonujemy wiercenia i wszelkie inne czynności produkcyjne, jakie nam przyjdą do głowy. Jest to maszyna bardzo sprofilowana na stolarstwo, dokładna. Jestem z niej bardzo zadowolony.
Kiedy właściciel firmy Commelina kupował centrum obróbcze najbardziej nastawiony był na zwiększenie wydajności.

Zdjęcie

– Obecnie nie wyobrażam sobie pracy bez centrum obróbczego, które oprócz wydajności daje powtarzalność wymiarową i jakościową – stwierdza właściciel firmy. – Jeśli chodzi o pilarkę formatową kappa 450, którą również dostarczyła firma Felder to zależało mi na stole minimum 140 cm. Na żadnej innej pile nie byłem w stanie przeciąć na pół płyty 280 cm. Felder zaproponował mi stół 160 cm. W innych piłach albo ta opcja była niedostępna lub wysoko płatna – dodaje.
– Zdecydowałem się na maszyny Feldera, ponieważ firma ta przygotowała taką ofertę jaka mi odpowiadała. Zaproponowali rozsądne rozwiązania, ceny i wysoką jakość. Nie mogę narzekać na te maszyny, ponieważ spełniają moje oczekiwania i są odpowiednie dla specyfikacji produkcji w mojej firmie.


Meble projektowane

Tworzymy meble projektowane na zamówienie.

Zdjęcie

Szlifierka szerokotaśmowa

Usługi dla firm i klientów indywidualnych.
Szlifowanie elementów drewnianych i drewnopochodnych, w tym płyt fornirowanych.
Max szerokość elementu 1020mm

Zdjęcie

Nie tylko meble

Oprócz mebli tworzymy rownież gitary i strony internetowe.

Skervesen Zdjęcie Skervesen'a

Sprawdź nas